Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. Zbirožské hasičské tatrování

10. 9. 2011
10.9.2011 jsme se byli podívat ve Zbirohu kde probíhala soutěž s názvem 1. Zbirožské hasičské  tatrování. Každá zůčastněná Tatra měla svoje pořadové číslo a ta s největším počtem hlasů vyhrála.

K vidění bylo téměř tři desítky vozidel modelových řad od Tatry 805 až po Tatru T 815-7.
 
Kromě Tater byla k vidění i stálá expozice požární ochrany. Ta umožňovala návštěvníkům nahlédnout do historie vzniku vývoje dobrovolné a profesionální požární ochrany.
 
Dále je možné shlédnout techniku z období první republiky, kterou reprezentuje především automobilová stříkačka na podvozku Škody 505 z roku 1924, zapůjčená Městem Třeboň. Dále následuje ukázka techniky z období 2. poloviny 20. století, kterou představují například automobilová stříkačka cisternová 16 na podvozcích Praga RN a Praga V3S, dopravní automobily Tatra 805, ale i další velice známá vozidla na podvozcích Tatra, Škoda 706, Avia a ZIL. Technickou zajímavostí je požárního robot, který byl předurčen k manipulaci s tlakovými lahvemi v místech zasažených požárem nebo nastíněný zásah hasičů u dopravní nehody.
 
Text převzán ze stránek www.hzscr.cz