Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši mladí hasiči se zúčastnili Bahňáku

19. 5. 2012

Sportovní akce Bahňák – závod IZS je extrémní překážkový závod, který pořádá občanské sdružení ONeSA Sokolov pro všechny příslušníky a členy Integrovaného záchranného systému ČR. Letošního ročníku se v sobotu 19.května zúčastnili tři zvolští hasiči. Díky času 19min a 55 vteřin se umístili v kategorii skupin na skvělém třináctém místě z celkového počtu 60 družstev, kde jim byly soupeři družstva z celé republiky a i ciziny (dorazili kolegové z Polska a Německa).  Kvůli vzdálenosti (ze Zvole do Sokolova nějakých 180km) kluci museli vstávat již před šestou hodinou ranní. Při samotném rozhovoru ohledně průběhu závodu se shodují, že je to dřina už od začátku. Začínalo se ručkováním nad jímkami plnými kaolinu s vodou. Následně nadšeně popisují všech 25 překážek, jednu po druhé se všemi záludnostmi, které skýtaly. Od stěn z pneumatik, skruží ve vodě,  balíků slámy až po přebrození řeky Ohře a jejího slepého ramene. Všichni tři se shodují, že si sáhli na dno svých sil, ale zároveň je to neodrazuje od účasti na dalším ročníku tohoto „EXTRÉMNÍHO“ závodu. Na závěr patří poděkování jak jim za reprezentování Zvole, tak i jejich nejbližším a obecnímu úřadu za podporu.

Další  informace o Bahňáku zde.

 

Náhledy fotografií ze složky Bahňák 2012