NAŠE HISTORIE

Sbor dobrovolných hasičů Zvole byl založen v roce 1909. Hasičská zbrojnice byla dostavěna v roce 1967 a od té doby slouží svému účelu. Současná členská základna má 113 členů. Aktivních je cca 30 a ostatní jsou přispívající.

Zásahová jednotka má 18 členů a je zařazena do integrovaného záchranného systému HZS Středočeského kraje. Je plně využívána k zásahům v katastru obce i v širokém okolí regionu. Členové zásahové jednotky, jmenovaní zastupitelstvem obce, mají potřebné zákonem předepsané odbornosti, nutné pro výkon při zásahové činnosti. Sbor - respektive zásahová jednotka má k dispozici dva automobily - TATRA 815 CAS 32 a CAS k
25 LIAZ.

Pro působnost sboru a zásahové jednotky naší obce je třeba, aby stávající hasičská zbrojnice byla dobudována o potřebné a předepsané záležitosti. Zamýšlíme, což je vázáno na finanční prostředky, přistavět šatnu, sklad pohnných hmot a sociální zařízení s kuchyňkou, aby byly vytvořeny podmínky odpovídajícící současné činnosti zvolských hasičů a standardům 21.století.