Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plnoproudá proudnice C 52

Plnoproudá proudnice C 52 se velmi často používají v útočném vedení tam, kde požadujeme plný vodní proud, kde však současně jde o to, aby proudnice byly snadno ovladatelné a měly možnost regulace průtoku. Vzhledem k menším průměrům výtokových hubic je reakční síla těchto proudnic podstatně menší než např. u proudnic 75. Skládá se z pevné spojky 52mm, jež je našroubovaná z jedné strany na těleso kohoutu, který se ovládá rukojetí. Z druhé strany kohoutu je našroubovaná trubka, která je opatřená pevnou hubicí o průměru 16mm a v ní je našroubovaná hubice o průměru 12,5mm. Užívá se též proudnice, která není opatřena uzavíracím kohoutem. Proudnici ovládají zpravidla 2 hasiči, min. 1 hasič. U plnoproudých proudnic může být zvlášť nebezpečné nepřiměřené zvyšování tlaku. Při zvýšení tlaku se zvětšuje reakční síla na proudnici a může dojít i k ohrožení hasičů a okolí.

Text převzán z: http://www.cahd.cz/storage/Predpisy/konspekty/1-3-01.pdf

 

Náhledy fotografií ze složky Proudnice C 52