Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okrskové kolo PS - Vrané nad Vltavou

16. 5. 2015

Dnes proběhla okrsková soutěž v požárním sportu konaná ve Vraném nad Vltavou. Této soutěže se letos zúčastnilo družstvo mužů. Po minulé celkem nevydařené soutěži, kdy nám při útoku praskla páčka od levého proudu u rozdělovače, jsme se rozhodli že tu letošní soutěž prostě vyhrajeme. Zvýšili jsme proto tréninkové dávky a neobešli jsme se ani bez personálních změn. Soutěž se konala v sobotu 16.5. a poslední takový "ostrý" trénink jsme si dali v pátek těsně před soutěží. Na tomto tréninku se nám z 5-ti pokusů povedl jen jeden, tak aby odpovídal našim představám. Jinak se vždycky něco pokazilo a pokaždé něco jiného. Nezbylo jen než hodit všechno za hlavu a připravit se na zítřek. Druhý den soutěžní ráno proběhlo celkem rychle. Po příjezdu následoval nástup soutěžních družstev (10 družstev mužů a 3 družstva žen) a rozlosování pořadí. ”SDH Zvole poběží jako třetí„ ozvalo se od rozhodčích. První dva týmy odběhly a čekalo se na nás. Vše jsme připravili na základnu a odešli na start. Startovní pistole vystřelila, všichni vyběhli, košík "cvaknul", voda do mašiny naběhla, B-éčka se roztáhli, rozdělovač doběhl a zavřel, proudy natažené a terče shozené. Vše jako po másle. Ihned po sestřelení terče se ptám rozhodčího na výsledný čas a přes nastartovanou mašinu mu nerozumím. A najednou se od někud ozve nác - 18.... 18,72? ANO 18,72!!! 18,72 tento čas se nikdy nám, jakožto Zvolákům a ani nikomu jinému na naší okrskové soutěži nepodařil!

FOTO ZDE