Jdi na obsah Jdi na menu
 


V současné době jsou v našem sboru připravena 2 auta k okamžitému výjezdu.  

 

CAS K25 - LIAZ (CAS - cisternová automobilová stříkačka) je určena k přepravě úplného požárního družstva 1 + 8 s příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou z vlastních nádrží nebo jiných zdrojů hasicích látek. Vozidlo je využíváno hlavně na technické zásahy a přepravě družstva na soutěže. Prostorná kabina slouží jako zázemí při dlouhotrvajících zásazích v nepříznivých podmínkách. Její rozsáhlé příslušenství umožňuje provedení nejjednoduššího zásahu ručním hasicím přístrojem až technicky náročný a komplikovaný požární zásah nízkým případně vysokým tlakem vody nebo pěny. CAS K25 je konstrukčně upravena tak, aby bylo možné provést zásah i ve ztížených klimatických podmínkách.

 

p2110002.jpg

 kliknutím na auto zobrazíte jeho vybavení

CAS 32 T 815 (CAS - cisternová automobilová stříkačka) je první auto které u nás vyjíždí k zásahu a na které jsme získali v roce 2003 finanční dotaci a zařadili do výjezdu. Tento automobil vyrobený v roce 1989 byl dříve používán jako pěnový a pro naše potřeby byl předělán na klasickou CAS do které se vejde po propojení nádrží 9 kubíků vody. Je vybaven nejrůznějším nářadím a pomůckami, které hasiči u zásahu potřebují. Svojí koncepcí se řadí mezi těžké klasické cisterny pro zásah vodou a pěnou. Je to speciální vozidlo určené k hašení požárů, vysoce hořlavých látek, uspůsobené k rychlému zásahu i v místech s nedostatkem vody. Výkonové parametry strojového spodku, velké obsahy nádrží hasicích látek a vysoký výkon čerpacího zařízení jsou předpokladem rychlé likvidace nebezpečných požárů.   

Obrazek

 kliknutím na auto zobrazíte jeho vybavení

CAS 32 T 148 je druhé vozidlo, které stálo u nás v garážích. Je to stará dobrá Tatra 148, vyrobená v roce 1977 a před 15ti lety k nám byla převedena od HZS Jílové. Toto vozidlo je také vybaveno kropící lištou, která se používá při požárech polí a mytí silnic. Tato tatra je velice vhodná k lesním požárům pro své rozměrové parametry. Pojme až 6,5 kubíků vody. V roce 2009 byla bezplatně převedena SDH Skochovice a místo ní přibyl našemu sboru vůz CAS 25 K LIAZ.   

Obrazek

 kliknutím na auto zobrazíte jeho vybavení

Praga V 3S byl dopravní automobil, který náš sbor využíval k přepravě soutěžního družstva (maximálně pojmul 10 zvolských hasičů), přenosných motorových stříkaček PPS12, ženijního nářadí a velkého kalového čerpadla. VOZIDLO BYLO V DUBNU 2008 PRODÁNO SBĚRATELI HASIČSKÉ TECHNIKY DO VOTIC.

Obrazek